MUHABBET En Efsane Olmuş 3 Atari Salon Oyunu

EraSeR

Moderator
Moderator
90'lı yıllara damga vurmuş ve hafızalara nostalji olarak kazınmış Atari Salonlarında hepimizin aşağı yukarı deneyimi olmuştur.Bu yazımızda sizleri geçmişe götürüp anılarınızı tazelemek istedik.

Atari salonları 90'lı yıllarda tüm anne babaların korkulu rüyasıydı malum.Hem kapalı bir alan olması hemde çocuklarının zamanının çoğunu atari salonlarında geçirmesini hiç bir anne baba kabul etmezdi.

O şanslı jenerasyonun içindeki çocuklar 1 jeton için anne-baba dayağını göze aldı. Bütün harçlıkları bırakın, eve dönerken alması gereken ekmeğin parasını bile jetonlara yatırdı :) Hem okuldaki dersleri asıp hemde cebindeki harçlığı son kuruşuna kadar atari salonundaki jetonlara harcayan çocukluğu çoğumuz yaşamışızdır.

Sizlere o dönemlerdeki atari oyunlarından en popüler olanları karma bir liste yapıp tekrar hafızalarınızı canlandırmak hemde birazda olsa teknolojinin bu kadar üst düzeyde olmadığı yıllara götürmek istedik.

Street Fighter

ilk versiyonu 1989'da cikmiş ve zor oynanabilirliginden olsun ceşitsizliginden olsun tutmamıştı.Ancak 1992 çıkışlı street fighter dunyada en abartisiz tabiriyle fenomen olmayı başarmıştı.

Atari salonlarında olmazsa olmaz en kral oyunlardan biriydi street fighter .İlk versiyonu çok tutması sebebiyle serileri arka arkaya çıkıp bütün çocukların en gözde oyunu haline gelmişti o yıllarda.

Snow Bros

Atari salonlarının en çok oynanan oyunları arasında yer alan snow bros oyunu diye bilinen oyunu atari salonlarında oynamayan kalmamıştır sanırım.

Snow bros oyunun amacı kar adam ile oyundaki kötü karekterlere ateş ederek onları kar topu haline getirerek yuvarlayarak ölmesini sağlamaktı. Snow bros oyununun en zevkli kısmı ise üst merdivenlere tırmanarak en üsttekini kar topuna çevirip hepsini tek hamle ile yok etmekti:)

Metal Slug

Bu oyun tam anlamıyla cepteki jetonları yutan bir oyundu :) Teröristleri öldürmek asıl görevdi.Oyunun ulaştığı başarıdan dolayı daha sonra metal slug2 'den sonra metal slug x ve metal slug3 serileride gayet başarılı olmuştu.

Sizlere 90'lı yıllarda atari salonlarında rekorlar kıran en gözde 3 oyunu derledim.Umarım o dönemlere azıcıkta olsa döndürmeyi başarmışımdır.Sizlerde kendi favori oyunlarınızı konuya yazabilirsiniz.

TipsTeR

Administrative
Yönetici
Administrative
bende çok beğendim emeğine sağlık.aynen bu 3 oyunu oynamayan yoktur sanırım o yılalra yetişenlerden.hele son paraya kadar harçlık verme olayını okurken gözümde canlandı:)

TipsTeR

Administrative
Yönetici
Administrative
aynen ya.street fighter turnuvası olmuştu atari salonları arasında 2. olmuştum saat hediye almıştım.dün gibi aklımda:)

Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör

Canlı Radyo

Online istatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
2
Çevrimiçi ziyaretçiler
112
Toplam ziyaretçi
114
Üst Alt