İNCELEME Dünya Derbileri Ve Bilinmeyenler -2

TipsTeR

Administrative
Yönetici
Administrative
#1
Dünyanın En Büyük 25 Derbisi ve Muhtemelen Bilmediğiniz Öyküleri -2

"Derbi" sözcüğü aynı şehrin takımları arasındaki mücadele anlamında değil; geniş anlamda bölgesel maçları ve büyük maçları da kapsayacak şekilde kullanılmıştır.Spartak Moskova - CSKA Moskova ( Halkın Takımı & Ordunun Takımı )

CSKA Moskova bir dönemlerde ordunun takımı olarak bilinirdi. Rusya 'daki mücadelede ordunun belirgin bir rolü vardı. Bu durumun sebebi ise Rusya Savunma Bakanlığı CSKA Moskova 'nın hissedarlarındandı.Bu faktöre karşıda Spartak Moskova halkın takımı olarak bilinirdi.Bu hisseler ilerleyen zamanlarda Chelsea kulübünün sahibi Rus Milyarder Roman Abramovic tarafından satın alındı.Bu iki büyük kulüp Rusya 'nın en başarılı takımlarıdır. Spartak Moskova en çok şampiyonluğu olan takımdır.(Sovyetler Birliği dönemide dahil) Hemen arkasından CSKA Moskova gelmektedir. Son dönemlerde Spartak Moskova ezeli rekabette biraz geride kalmıştır.Bunun en büyük sebebi ise CSKA Moskova 'nın finansal gücüdür.
 
#3
bir Galatasaraylı olarak söylüyorum dünyanın en büyük derbisi olarak gösterilen gs-fb derbilerinin artık tadı kalmadı..bence en büyük derbi Boca-River Plate..libertadores kupası finali 2.maçı izleyen ne demek istediğimi anlar
 
Konuyu Görüntüleyen Kullanıcılar(Toplam:0) Üyeleri Gör

Canlı Radyo

Online istatistikleri

Çevrimiçi kullanıcılar
2
Çevrimiçi ziyaretçiler
112
Toplam ziyaretçi
114
Üst Alt